LGPSS SEMINARAS TEMA „PENSIJŲ REFORMA“

2019-03-26, Vilnius

                  Š. m. kovo 26  d. Lietuvos geležinkelininkų profesinių sąjungų susivienijimas, Vilniuje AB „Lietuvos geležinkeliai“ patalpose, adresu Mindaugo g. 12 surengė seminarą, tema „Pensijų reforma“.  Seminarą pravedė socialinių mokslų daktaras profesorius Romas Lazutka, kuris išsamiai pristatė pensijų reformą.

Gerb. pranešėjas informavo, kad nuo šių metų pradžios įsigaliojusi nauja pensijų kaupimo tvarka dėl asmeninio kaupimo leidžia apsispręsti iki šių metų birželio 30 d. Per tą pusmetį jau kaupiantiems pensijas reikia pasirinkti kaupti toliau pagal naują formulę, grįžti su visa fonduose sukaupta suma į „Sodrą“ arba stabdyti kaupimą paliekant sukauptas lėšas fonde iki pensinio amžiaus ir grįžti į „Sodrą“. Ar kaups, turės apsispręsti ir tie, kurie iki šiol to nedarė, bet, įsigaliojus naujai tvarkai, automatiškai buvo įtraukti į II-os pakopos pensijų kaupimą. Pranešėjas papasakojo ar lėšos, kurios bus sukauptos privačiame  fonde, bus tokios pat visiškai saugios, lyg tai būtų indėlis banke, apie anuitetus, sukauptų lėšų paveldėjimą, apie lėšų kaupimą III-ios pakopos pensijų kaupimą ir galimas rizikas.

Taip pat gerb. R. Lazutka parekomendavo, pasidomėti kokią Sodros pensijos dalį žmonės prarado iki šiol dalyvaudami II-os pakopos pensijų kaupime ir kokią sumą sukaupė pensijų fonde, ir atsižvelgiant į tai nuspręsti ar grįžti į Sodrą, ar toliau kaupti lėšas privačiame pensijų fonde.

Seminaro dalyviai diskutavo ir uždavė  daug klausimų gerb. R. Lazutkai, į kuriuos gavo išsamius ir argumentuotus atsakymus.

Seminaro dalyviai sužinojo daug naudingos informacijos apie pensijų reformą, kuri padės priimant svarbius sprendimus dėl pensijų kaupimo.

LGPSS informacija