LIETUVOS GELEŽINKELININKŲ PROFESINIŲ SĄJUNGŲ SUSIVIENIJIMO SEMINARAS „DARBŲ SAUGA, DARBO TEISĖ“

2015 m. rugsėjo 11-13 d.

Giruliai

Š. m. rugsėjo 11-13 d. Girulių mokymo ir poilsio bazėje Lietuvos geležinkelininkų profesinių sąjungų susivienijimas surengė seminarą, tema „Darbų sauga, darbo teisė“. Seminare dalyvavo Lietuvos geležinkelininkų profesinio sąjungų susivienijimo aktyvas ir nariai, iš visų bendrovės struktūrinių padalinių (45 žm.) ir svečiai – AB „Lietuvos geležinkeliai“ Generalinio direktoriaus patarėjas Stanislavas Naimovičius, darbo užmokesčio skyriaus vyriausioji specialistė Elena Krivošienė, Geležinkelių infrastruktūros direkcijos filialo „Klaipėdos geležinkelių infrastruktūra“ direktorius Julius Mikšys ir Lietuvos geležinkelininkų profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

Susitikimo metu Generalinio direktoriaus patarėjas Stanislavas Naimovičius, pristatė bendrovės veiklos rodiklius už š. m. aštuonis mėnesius, kurie deja yra ne tokie geri kaip norėtųsi, papasakojo apie europinių projektų įgyvendinimą ir lėšų skirtų šiems projektams įsisavinimą bei tolimesnes bendrovės perspektyvas, atsakė į seminaro dalyvių klausimus.

Darbo užmokesčio skyriaus vyriausioji specialistė Elena Krivošienė pristatė rodiklius apie bendrovės darbuotojų vidutinį darbo užmokestį, kaip jis atrodo visos Respublikos įmonių kontekste, atsakė į klausimus.

Geležinkelių infrastruktūros direkcijos filialo „Klaipėdos geležinkelių infrastruktūra“ direktorius Julius Mikšys papasakojo apie savo vadovaujamo padalinio darbo ypatumus, pasidalino įžvalgomis kaip būtų galima pagerinti kelininkų darbo sąlygas ir kt.

Lietuvos geležinkelininkų profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas papasakojo apie š. m. rugsėjo 10 d., Vilniuje įvykusį mitingą dėl naujo darbo kodekso, kuriame ne tik dalyvavo žmonės iš visos Lietuvos bet ir buvo sulaukta svečių iš Europos profesinių sąjungų, mūsų kaimynų latvių ir kt. Pranešėjas pristatė profesinių sąjungų darbą Trišalėje taryboje, derinant naujo darbo kodekso nuostatas su darbdaviais ir vyriausybe, atsakė į pateiktus klausimus.

Seminare pranešimą skaitė VDI Klaipėdos skyriaus vedėjas – vyriausiasis darbo inspektorius Arūnas Džiugas, kuris pristatė nelaimingų atsitikimų statistiką, parodė įdomią vaizdo medžiagą, papasakojo kokios dažniausios nelaimingų atsitikimų darbe priežastys, papasakojo kaip vykdomas nelamingų atsitikimų tyrimas. Kita seminaro pranešėja, vyriausioji darbo inspektorė, darbo ginčų komisijos pirmininkė Eglė Pocienė papasakojo kaip organizuojamas darbo ginčų komisijos darbas. Pranešėjos nuomone darbo ginčų komisijos yra labai reikalingos, nes žmonės greičiau gali išspręsti jiems kilusias problemas. Pranešėjai sulaukė daug klausimų apie darbo drabužius, darbą lauko sąlygomis ir kitus aktualius bendrovės darbuotojams klausimus, įvyko diskusijos.

Seminaro dalyviai sužinojo daug naujo ir sugrįžę į savo padalinius, įgytomis žiniomis, pasidalins su kitais profesinės sąjungos nariais ir bendradarbiais.

Seminaro dalyviams buvo surengta išvyka į Klaipėdos delfinariumą. Delfinų pasirodymo metu netrūko audringų emocijų ir geros nuotaikos, buvo pateikta daug faktų apie delfinų gyvenimą ir fiziologiją, jų sugebėjimą bendrauti su žmonėmis.

Pranešimą parengė LGPSS
pirmininkės pavaduotoja

Vaida Vonžodienė.

DSCN0552 DSCN0553 DSCN0554 DSCN0559 DSCN0560 DSCN0561