LPSK Moterų centro ataskaitinė-rinkiminė konferencija

Ataskaita

2014 m. gruodžio 1d. Viešbutyje „Crowne Plaza“ Vilniuje vyko LPSK Moterų centro ataskaitinė-rinkiminė konferencija. Renginyje dalyvavo 35 žmonės, po vieną šakos moterų organizacijos atstovę. Sveikinimo žodžius pasakė LPSK MC pirmininkė Irena Petraitienė, LPSK generalinė sekretorė Janina Matuizienė.

 LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Moterų ir vyrų lygybės skyriaus vedėja Vanda Juršenienė pristatė „Naujus moterų ir vyrų lygių galimybių programos prioritetus, taikymo sritis“.

 Anot pranešėjos, Lietuvoje mažesnio moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkio pavyko pasiekti dėl sisteminio požiūrio. Visų pirmą, įgyvendinamos priemonės, skatinančios moterų dalyvavimą darbo rinkoje, dėl to šiandien moterų užimtumo lygis Lietuvoje beveik lygus vyrų užimtumo lygiui, o moterų nedarbo lygis – net žemesnis.

 Taip pat vykdomos priemonės gerinant galimybės derinti darbą ir šeimą, to rezultatas- moterų, auginančius vaikus, užimtumo lygis priartėjo prie vaikus auginančius vyrų užimtumo lygio. Be to, dėl priemonių skatinančių moterų lyderystę, didinant motyvaciją, pasitikėjimą savimi ir kvalifikaciją, daigėja moterų politikoje, vadovaujančių mažam ir vidutiniam verslui. Buvo pabrėžta, kad ekonominis augimas ir gerovė neįmanomi be visiško ir efektyvaus tiek moterų, tiek vyrų talentų panaudojimo.

 LPSL MC pirmininkė pavaduotoja Regina Vingrienė pristatė anketų „ Praktinės situacijos lyčių lygybės aspektu“ analize. Paaiškėjo, kad dažnai išnagrinėtos situacijos moteris neatskyrė kada yra tiesioginė diskriminaciją arba netiesioginė diskriminacija, arba iš vis nėra diskriminacijos.

 Susitikimo dalyvės įdomių faktų lyčių lygybės klausimais sužinojo iš LRT žurnalistės, laidų vedėjos Editos Meldažytės, kuri savo kalboje priminė, kad moterų  silpnumas ne kliūtis tapti stipria. Visais įmanomais būdais reikia siekti, kad moterims būtu suteiktos lygios galimybės įsidarbinti, įsitvirtinant darbo rinkoje, versle ir šeimoje.

 Antroje dienos pusėje buvo pristatyta Moterų Centro veiklos ataskaitą, veiklos kryptys. Vyko diskusijos. Praėjo rinkimai į LPSK MC valdybą. LPSK MC pirmininkė išrinkta Irena Petraitinė, pavaduotojais išrinkti Nijolė Latauskienė, Regina Vingrienė,Daiva Atmanavičienė.

Transporto šakos moterų tarybos pirmininkė Jevgenija Šimčuk.