LGPSS ATSTOVŲ SUSITIKIMAS SU LR SUSISIEKIMO MINISTERIJOS VICEMINISTRU

2017-03-29

Vilnius

          Š. m. kovo 29 d.  LGPSS pirmininkė Eugenija Šniutienė, jos pavaduotoja Vaida Vonžodienė ir Vilniaus geležinkelių infrastruktūros profesinės sąjungos atstovas Tadeušas Šėmis susitiko su LR Susisiekimo ministerijos viceministru Pauliumi Martinkumi.

          Susitikimo metu LGPSS pirmininkė Eugenija Šniutienė pristatė savo atstovaujamos organizacijos tikslus ir svarbiausius prioritetus, iš kurių pats svarbiausias yra darbuotojas, jo darbo, apmokėjimo bei poilsio sąlygos. Pirmininkė taip pat pasiteiravo kokios yra tolimesnės bendrovės perspektyvos, tačiau viceministras negalėjo į šį klausimą atsakyti konkrečiai. Gerb. viceministras pasakė, kad šiuo metu dar tik dėliojamos gairės, kokiu keliu bendrovė eis toliau ir galbūt iki šių metų pabaigos paaiškės konkretūs planai dėl ateities. Pokalbio metu viceministras pabrėžė kad bendrovė stengsis išlaikyti aukštos kvalifikacijos specialistus, tačiau pirmininkės pavaduotoja Vaida Vonžodienė informavo, kad  jau šiuo metu nemažai  specialistų iš gamybinio personalo palieka bendrovę. Darbuotojus gąsdina neaiškios perspektyvos likti savo darbo vietose, todėl gavę gerus darbo pasiūlymus iš kitų įmonių jie išeina iš darbo. Pirmininkė paaiškino, kad paruošti gerą aukštos kvalifikacijos geležinkelių specialistą užtrunka ilgai, kai kurių pareigybių, net iki 3 metų, todėl labai svarbu išlaikyti šiuos darbuotojus.

          Pirmininkė pateikė klausimą dėl Girulių poilsio bazės ir vaikų poilsio stovyklos Ignalinoje ateities ir akcentavo, kad energetikai turi jiems priklausančias poilsio bazes ir nesiruošia jų parduoti, tai kodėl norima parduoti bendrovei priklausančias poilsio bazes. Viceministras į šį klausimą atsakė, kad galbūt tikrai reikėtų išlaikyti šias bazes bendrovės balanse, tačiau kaip toliau bus sprendžiamas šis klausimas jis kol kas negalėjo atsakyti.

          Eugenija Šniutienė taip pat kreipėsi į viceministrą dėl Trišalės komisijos prie Susisiekimo ministerijos sudarymo, nes iki šiol tokia komisija veikė ir joje esant būtinybei  buvo sprendžiami svarbūs visai bendrovei klausimai. Viceministras informavo, kad šiuo metu Susiekimo ministerijos strategija yra tokia, kad būtų sudaryta kuo mažiau darbo grupių ir komisijų, todėl pasiūlė iškilus svarbiems klausimams kreiptis į LG bendrovės valdybos pirmininką Romą Švedą  ir pasakė, kad jo manymu sudaryti Trišalę komisiją prie LR Susisiekimo ministerijos netikslinga.

LGPSS informacija